Każda kobieta powinna ją mieć. Najlepiej kilka. W różnych kolorach.

Letnia, elegancka i odpowiednia na niemal każdą okazję. Oczywiście jej przeznaczenie zależy od detali kroju oraz odpowiednio dobranych dodatków, ale ogólny koncept jest ten sam. Princeska może być zarówno skromną, jak i bardzo wysublimowaną kreacją.

Jest świetna na lato, ponieważ nie ma rękawów, a jej długość sięga najwyżej do kolana. Góra sukienki ma trapezowy kształt i jest dopasowana. Ramiączka to najczęściej szerokie paski, stanowiące naturalne przedłużenie gorsetu lub też rękawki delikatnie zachodzące na ramiona, a mocno wycięte pod pachami.

Princeska jest zazwyczaj mocno taliowana. Bardzo ładnie podkreśla talię i akcentuje całość kobiecej figury. W przypadku bardziej stonowanych krojów dół jest lekko poszerzany, aby nie opinał zbytnio bioder, ale wciąż pozostaje blisko ciała i jest dość sztywny.

Jeśli szukamy czegoś bardziej przykuwającego wzrok rozejrzeć się trzeba za plisowaną lub silnie rozkloszowaną princeską. Tren pierwszej swobodnie spada, układając się miękko na biodrach (uwaga! nie może ich podkreślać), natomiast dół drugiej jest rozkloszowany jak u baletnicy i zazwyczaj wielowarstwowy. Princeska w różnych odmianach to propozycja na letnią kreację dla kobiet, które lubią piękną wygodę i prostotę.

www.kolegiatatum.pl