Zdarza się, że chcemy urządzić mieszkanie w stylu minimalistycznym, ale pojawia się problem – co z przechowywaniem rzeczy. Pewnie zadajesz sobie pytanie: gdzie będę je trzymać? Otóż nie należy się tym przejmować. Wiele przedmiotów na pewno w ogóle nie jest nam potrzebne i nie skorzystaliśmy z nich przez ostatni rok lub dwa.

Podobnie sprawa się ma z ubraniami. Zatem warto zrobić selekcję i ograniczyć ilość przedmiotów, zostawiając tylko i wyłącznie te, które są nam potrzebne. Pozostałe można wynieść do garażu, piwnicy lub po prostu wyrzucić lub oddać biednym.

Z mniejszą ilością rzeczy można rozpocząć wprowadzanie minimalizmu do mieszkania. Niewielka ilość mebli to cecha charakterystyczna dla minimalistycznych wnętrz. Jednakże trzeba pamiętać, że duża szafa przesuwana w przedpokoju czy sypialni sprytnie ukryje wszystkie nasze ubrania i potrzebne przedmioty.

Ponadto producenci szaf pod zabudowę, jak i mebli kuchennych oferują praktyczne rozwiązania przechowywania najróżniejszych przedmiotów. Dzięki temu wszystko się zmieści, jest do nich łatwy dostęp i porządek.