Musimy pamiętać, że pokój dziecka ma szczególne wymagania, a to oznacza, że zanim zaczniemy go urządzać i kupować do niego meble, powinniśmy się dokładnie zastanowić nad tym, jak to wszystko ma w nim wyglądać. Możliwości jest tutaj naprawdę wiele, a to oznacza, że podczas podejmowania ostatecznej decyzji, niezwykle ważne jest to, żebyśmy wzięli pod uwagę też oczekiwania dziecka. Zwłaszcza jeśli jest ono starsze, to powinniśmy je zaangażować w aranżację tego pomieszczenia i wybór mebli, bo jednak to ono będzie przede wszystkim korzystało z tego pokoju. To jego potrzeby mają być w nim zapewniane.

Dopasowane do wieku

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że takie meble powinny być dopasowane do wieku dziecka.

Jeśli mamy do czynienia z dzieckiem kilkumiesięcznym, to spokojnie przez kilka najbliższych lat możemy sobie pozwolić na meble kolorowe, które będą miały różnego rodzaju obrazki i wzory na frontach. Dodatkowo powinniśmy takie meble odpowiednio zabezpieczyć, tak abyśmy mieli pewność, że wysunięte szuflady nie spadną na nogi dziecka, ani że cała szafa się na nie nie przewróci, jeśli będzie próbowało się na nie wspinać. Warto wiedzieć, że możemy tutaj w jednym stylu kupić nie tylko same meble, ale i łóżeczko, czy później łóżko, a to oznacza, że całość może być utrzymana w jednym stylu i prezentować się naprawdę ciekawie. Ale pamiętajmy, że wraz z wiekiem nasze dziecko będzie się zmieniało, będzie odchodziło od tych dziecięcych elementów, a to będzie oznaczało, że odpowiednio będziemy musieli zmienić jego pokój, tak aby przygotować go na potrzeby nastolatka. To oznacza, że wówczas również będziemy musieli zmienić meble, a więc warto spojrzeć jakie mamy tutaj propozycje i także porozmawiać z naszą pociechą, czego ona oczekuje.

Ale jak powinien się zmienić pokój małego dziecka w pokój nastolatka, wykorzystując do tego przede wszystkim meble?

Pokój nastolatka

Przygotowując się do umeblowania pokoju nastolatka, musimy pamiętać, że on będzie musiał służyć przez kilka kolejnych lat. To oznacza, że musimy zadbać, aby podobał się naszemu dziecku, ale jednocześnie żeby był funkcjonalny. Z pewnością będziemy potrzebowali większego łóżka, wybierając meble powinniśmy zadbać o to, aby miały one jak najwięcej różnych szafek, szuflad i półek, tak aby można było na nich układać nie tylko to czym nasze dziecko się interesuje, ale również wszystkie niezbędne rzeczy, które potrzebne będą do szkoły. Dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że takie meble młodzieżowe, mogą być oferowane w jednolitym kolorze, albo mogą mieć na frontach ciekawe nadruki, co sprawi, że łatwiej będzie nam coś dopasować do naszego dziecka i tego, czym się ono interesuje. No i w tym przypadku oczywiście nie może zabraknąć biurka, aby można było spokojnie odrabiać lekcje.

Trzeba się tylko zastanowić, czy ma ono być wkomponowane w szafę i tworzyć z nią jeden element czy może ma to być osobny mebel, który wizualnie będzie pasował do reszty? Pomyślmy jakie meble chcemy mieć do pokoju dziecięcego, tak aby wszystko idealnie ze sobą pasowało.

bahtale-roma.pl