Wbrew pozorom meble odgrywają ogromną rolę w naszych domach. Z jednej strony mają spełniać określoną funkcję, bo mają nam dawać możliwość przechowywania w nich różnych rzeczy, ale z drugiej mają również spełniać rolę dekoracyjną, co oznacza, że musimy je tak dobierać do danego miejsca, aby idealnie komponowały się w nim z całym wystrojem. Dlatego też, tak ważne jest to, aby dokładnie przyjrzeć się różnym propozycjom, zastanowić się, która z nich okaże się dla nas najlepsza i zdecydować, które meble mają nam towarzyszyć w ciągu kilku najbliższych lat.

Jakie mamy możliwości?

Przede wszystkim powinniśmy się zastanowić, czy chcemy skorzystać z propozycji, w której otrzymujemy gotowe meble, które już od jakiegoś czasu czekają na nas w sklepie? Tutaj wystarczy po prostu, że wymierzymy przestrzeń, którą mają zająć takie meble, pojedziemy do sklepu, wybierzemy te, które będą nam się podobały wizualnie i będą miały odpowiednią wielkość, przywieziemy je do domu, złożymy i już możemy z nich korzystać. Ale jeśli chcemy mieć pewność, że cała ta przestrzeń będzie dobrze wykorzystana, jeśli chcemy mieć gwarancję, że nie będzie wolnej przestrzeni, której nie zapełnią meble, a w którą jednocześnie nie zmieści się nic innego, to powinniśmy się zastanowić, czy lepszą propozycją dla nas nie będą meble na wymiar. Wówczas musimy znaleźć firmę, albo prywatnego stolarza, który zajmuje się przygotowywaniem tego typu rzeczy.

On przyjedzie, dokładnie wszystko zmierzy, pokaże nam projekty możliwych mebli, które może dla nas wykonać, a następnie wykona je w taki sposób, aby każda przestrzeń była nimi idealnie wypełniona. Możliwości jest sporo, w dodatku można tutaj wszystko dopasować do siebie i samemu decydować, czy chcemy mniej czy więcej szuflad, jaka ma być szerokość danej szafy, tak aby nie tylko idealnie pasowały one w wyznaczone miejsce, ale również, żeby spełniały nasze oczekiwania i perfekcyjnie pasowały do naszych potrzeb.

Czy to drogie rozwiązanie?

Wiele osób z góry rezygnuje z możliwości wykonania mebli na wymiar, bo od razu zakładają, że będą one droższe niż te, które gotowe czekają w sklepie.

Jak się jednak okazuje, bardzo często tego typu meble są znacznie tańsze niż te gotowe, no chyba, że wykorzystamy do nich jakieś specjalne zawiasy, klamki czy rozwiązania funkcjonalne, które sprawią, że koszt ich wykonania znacznie pójdzie w górę, bo te elementy będą bardzo drogie. Jednak w większości propozycji meble wykonane na wymiar kosztują znacznie mniej niż te kupione w sklepie, a co więcej będziemy mieli pewność, że idealnie będą pasować do wyznaczonego dla nich miejsca i nigdzie nic nie będzie nam odstawać. Dlatego też, warto się zastanowić nad możliwością skorzystania z takiego rozwiązania.

Przy meblach na wymiar mamy bardzo duży wpływ na to, jak będzie wyglądała poszczególna szafa i szuflada, a więc przy ich planowaniu od razu możemy wziąć pod uwagę, co chcemy w nich przechowywać. Wówczas będziemy mieli gwarancję, że wszystko świetnie będzie tutaj pasowało.

www.mkswronki.pl