Aranżacja małego mieszkania to duże wyzwanie. No, bo jak urządzić niewielkie pomieszczenia, tak aby wyglądały estetycznie, a przy tym były funkcjonalne i praktyczne? Odpowiedź brzmi: minimalizm. Urządzenie niewielkiego mieszkania w stylu minimalistycznym to świetne rozwiązanie.

Dzięki temu mieszkanie będzie wydawać się większe, a przy tym będzie spełniać swoją funkcję. Jasne barwy ścian sprawią, że pomieszczenia będą dobrze oświetlone i będą wydawać się większe. Ponieważ minimalizm to także styl życia, należy pozbyć się zbędnych bibelotów i przedmiotów, których się kompletnie nie używa, aby nie zajmowały miejsca.

W zamian należy zainwestować w niewielką ilość prostych mebli, które bez problemu pomieszczą najpotrzebniejsze rzeczy. W holu lub sypialni dobrym rozwiązaniem będzie wielka przesuwana szafa w nierzucającym się w oczy kolorze. Minimalizm to przecież ład i porządek.

Ponadto warto zrezygnować z dużych ilości dekoracji ściennych, ozdobników i firan. Przez to pomieszczenia będą wydawać się mniejsze. Dzięki zasadzie „im mniej, tym lepiej” unikniemy zagracenia pomieszczeń i pokochamy małe mieszkanie.