Niby mówi się, że alkohol szkodzi zdrowiu – to prawda, jednak chodzi tu o sytuacje, kiedy jest on spożywany w nadmiernych ilościach.

Życiowa praktyka, a także liczne badania naukowe dowodzą, że jedna lampka wina, najlepiej czerwonego (pół) wytrawnego, wypita do obiadu to świetna profilaktyka w walce z licznymi schorzeniami.

Tym samym, można powiedzieć, że alkohol pity w rozsądnych ilościach może stanowić jedną z aktywności zaliczających się do zdrowego trybu życia.

Trunek, jakim jest wino, w przeciwieństwie do pozostałych alkoholi obfituje w takie wartościowe dla zachowania dobrej kondycji zdrowotnej składniki, jak resweratrol, czy flawonoidy, czyli mówiąc ogólnie –przeciwutleniacze.

Warto pamiętać o tym, że zapobiegają one rozwojowi licznych nowotworów, obniżają poziom cholesterolu we krwi, a także przeciwdziałają tworzeniu się stanów zapalnych w organizmie.

Wino, podobnie jak inne napoje alkoholowe, wykazuje także działanie rozluźniające, dzięki czemu łatwiej nam się zrelaksować.

Oczywiście, nie chodzi o to, aby rytuał picia tego trunku uczynić jedynym sposobem na rozładowanie napięcia, ale raz na jakiś czas – czemu nie? W końcu wszystko jest dla ludzi.

www.klinikadomow.pl