Polacy planując swój wypoczynek często biorą pod uwagę miejsca polecane przez znajomych i internautów. Decydują się na popularne miejsca wypoczynkowe, ponieważ są one sprawdzone i bezpieczne.

Do najpopularniejszych kierunków wybieranych na wakacyjny urlop należą Bułgaria, Grecja ze wszystkimi swoimi wyspami, Chorwacja, a także Hiszpania oraz Majorka, a ponadto Włochy z Sycylią i Sardynią na czele. Wybierając miejsca popularne mamy zdecydowanie mniejsze wyzwanie związane z planowaniem podróży.

Rozmawiając ze znajomymi, lub czytając fora mamy bowiem możliwość dowiedzenia się z pierwszej ręki tego, czego można się spodziewać po interesującym nas miejscu i ludności zamieszkującej dany teren. W przypadku gdybyśmy zdecydowali się na mniej popularny kierunek, z pewnością trudniej byłoby nam znaleźć rzetelne informacje wśród znajomych na jego temat.

Polacy planując swoje wakacje kierują się popularnością danego regionu. Przede wszystkim dlatego, że jest to wygodne, sprawdzone, a ponadto dające poczucie większego komfortu psychicznego odnoszącego się do własnego bezpieczeństwa.

tanie bilety lotnicze