Substancje psychoaktywne, a także papierosy to produkty znane, popularne i często stosowane – w dodatku, pomimo wiedzy, iż nie wpływają one pozytywnie na kondycję zdrowotną człowieka inie wpisują się w kanony zdrowego trybu życia. Ludzie zażywają różne specyfiki lub też palą tytoń głównie dlatego, by się pobudzić, albo wręcz przeciwnie – wyciszyć.

Warto jednak mieć świadomość tego, że są inne, zdecydowanie bardziej bezpieczne sposoby na osiągnięcie wspomnianych efektów.Pamiętajmy, że zarówno substancje psychoaktywne, jak i papierosy negatywnie wpływają na funkcje mózgu, upośledzając z czasem świadomość, nastrój, zachowanie.

Najbardziej niebezpiecznym faktem jest to, iż można się od nich błyskawicznie uzależnić, a wiadomo przecież, że wyjście z nałogu to najczęściej długa i ciężka walka. Na przykład papierosy – zaczyna się od jednego, a kończy na obowiązkowej paczce dziennie.

W efekcie, zęby i cera są w coraz to gorszym stanie, a zapach samego palacza staje się bardzo nieprzyjemny. Na szczęście dzisiaj panuje moda na niepalenie.

Zdrowy styl życia, pozbawiony tego typu używek, jest coraz bardziej popularny. Ludzie są bardziej świadomi, wiedzą, że zdrowy tryb życia to inwestycja w pomyślną przyszłość.

www.tajnahistoriarzeszowa.pl