Mąka kukurydziana, złoto Meksyku. Doceniana już w starożytności ze swych właściwości i lekkości, do dziś gości na naszych stołach – niestety wciąż zbyt rzadko. Po mąkę kukurydzianą sięgamy często dopiero z przymusu – w przypadku choroby lub uczulenia na gluten. Bo mąka kukurydziana z powodzeniem zastępuje pszenną.

Jest nawet zdrowsza i smaczniejsza – a przede wszystkim lekka i sycąca. Mąkę kukurydzianą dostaniesz dziś niemal w każdym sklepie spożywczym. Co najbardziej różni ją od tradycyjnej, pszennej? Kolor. Ma intensywny żółty kolor, który może być bardziej zaletą niż wadą.

Używasz jej dokładnie tak samo, jak zwykłej, wyprodukowanej ze zbóż. Sprawdzi się w naleśnikach, dlatego możesz serwować ją maluchowi od rana. Wykorzystasz ją jako zagęstnik do sosów oraz deserów. Na bazie mąki kukurydzianej upieczesz także pyszne ciasta.

A ładny, żółty kolor elegancko zabarwi biszkopt. Możesz po nią sięgać dowolną ilość razy w ciągu dnia, bez obaw że poczujesz się źle, jak w przypadku mąki zbożowej.

www.klinikadomow.pl