Kwiaty dość powszechnie uznawane są za swoisty symbol piękna. Zwykle jednak myśląc o nich w ten sposób, pielęgnujemy w swoim umyśle raczej obraz uroczych płatków i soczystych pąków.

Tymczasem jednak nawet zwyczajne, niekwitnące rośliny mogą stanowić wspaniałą ozdobę niemal każdego wnętrza. Warto pomyśleć o zagospodarowaniu zielonej przestrzeni w sypialni.

W ten sposób nie tylko ożywimy wnętrze, ale istnieje również możliwość, że poprawimy jakość swojego snu. Powszechnie wiadomo, że zielony kolor uspokaja.

Umieszczenie w sypialni roślin doniczkowych może być wspaniałą alternatywą dla malowania ścian na zielono. Co więcej, odpowiednio dobrane kwiaty pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu został urządzony twój pokój.

Miejsce dla roślin doniczkowych powinno znaleźć się również w pokoju dziecięcym. Tutaj jednak należy zwrócić szczególną uwagę na ich ustawienie.

Wszystkie rośliny powinny znajdować się względnie wysoko, najlepiej zawieszone pod sufitem. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której maluch będzie niszczył kwiatki, obrywał liście, czy, co gorsza, sprawdzał ich smak.

Niezależnie od przeznaczenia pomieszczenia, dobierając do niego rośliny, należy wziąć pod uwagę temperaturę powietrza i poziom nasłonecznienia wybranego miejsca.

firany i zasłony