Jeszcze do niedawna kuchnię polska określano mianem bardzo ciężkiej i niezdrowej. Mówiono, że nasze potrawy tuczą oraz bardziej szkodzą niż pomagają. Że zapychają i czujemy się ociężali po ich zjedzeniu.

I może kiedyś tak było – kiedy mężczyźni całymi dniami ciężko pracowali na polu musieli jeść bardzo sycące posiłki. Jedli ich zdecydowanie mniej niż jada się dzisiaj, dlatego porcje musiałby być treściwe – najlepiej tłuste. Dziś styl życia uległ zmianie, także na wsi gdzie nowoczesne maszyny znacznie usprawniły pracę rolnika.

Zmienia się moda na ubrania, na zdrowe jedzenie. Zmienia się też kuchnia polska. Nie każde zmiany wychodzą na dobre, te jednak rokują wręcz doskonale.

Ze względu na tłustą kuchnię niemal co piąte dziecko w Polsce ma nadwagę, co przeraża. A przecież z tłustego jedzenia można łatwo zrezygnować. Smalec zamieńmy na oliwę z oliwek, karczek na schab, a steki smażmy na patelni grillowej. Możemy także wybrać się na steki do steak house warszawa.

To drobne nawyki, które zaowocują. Bo tak samo jak ewoluował nasz styl życia, tak samo powinno ewoluować kuchnia – z tłustej zmienić się na zdrową.

Pizza częstochowa