We współczesnym świecie bardzo wyraźnie widać działania modowe i podążanie za trendami. Nieważne czy mowa o najwybitniejszych projektantach i wybiegach, czy studentkach ubierających się w second-handach. Nie mniej jednak nie jest trudno popełnić błąd modowy i nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Oczywiście nie chodzi o to, aby mieć wybitną wiedzę na dany temat, ale warto wiedzieć czego w istocie unikać:

  • Przede wszystkim warto wiedzieć, że świat otacza się wieloma stylami i trendami. Podążanie za nimi nie jest proste.

    Najczęściej popełnianą wpadką przez większość jest nieumiejętne łączenie danych styli. Okazuje się, że ciężko się zdecydować na stylizację, jeśli wokół jest bardzo dużo inspiracji. Złotym środkiem jest znalezienie swojego indywidualnego poczucia ubioru i właśnie w taki sposób kompletować daną stylizację;

  • Podróbki to bardzo ciężki temat w świecie mody. W Polsce, kobiety, które decydują się na tańszy odpowiednik oryginalnej torebki są narażone na śmiech i wytykanie palcami. Jak się okazuje – w niektórych krajach nagminnie jest to używane.

    Na szczęście w Polsce nie istnieje możliwość nałożenia kary na osobę, która z takich odpowiedników korzysta. Inaczej jest chociażby we Francji. Co jednak w sytuacji, gdy nie wiemy, że podróbka w istocie nią jest? Zwracajmy uwagę na renomę salonów i oferowane ceny. Pamiętajmy jednak, że noszenie ,,oryginalnych’’ i szykownych produktów nie idzie w parze ze stanem społecznym – ważne by czuć się wygodnie i niechlujnie;

  • Rajstopy w połączeniu ze szpilkami z odkrytymi palcami to najgorszy grzech według wielu projektantów. Dobrze by było, gdyby kobiety zdawały sobie z tego sprawę.

    Jak się jednak okazuje – na całym świecie, miliony kobiet nadal są narażone na popełniane takich błędów.

.