Niemal każdy z nas posiada własne zdanie na temat tego, jaka podłoga najlepiej sprawdzi się w każdym z domowych pomieszczeń. Takie spośród nich jak łazienka, nie budzą najmniejszych wątpliwości.

Jednak jeśli chodzi o pozostałe miejsca w domu, można założyć, że aranżujący wnętrza ludzie dzielą się na zwolenników i przeciwników dywanów. W dzisiejszych czasach, w dobie rozwijających się alergii, sporo osób jest zmuszonych zrezygnować z dywanu ze względów zdrowotnych.

Ułożony na podłodze materiał stanowi siedlisko kurzu i roztoczy, które, całkowicie nieszkodliwe dla zdrowego człowieka, mogą nieźle dać się we znaki choremu na alergię czy astmę. Jeśli więc masz problemy z drogami oddechowymi, nie powinieneś zbyt długo zastanawiać się, czy w podłogowym sporze przewagę zyskają panele, czy też dywan.

Panele w sypialni są znacznie bardziej praktyczne, głównie ze względu na to, że są łatwiejsze do wyczyszczenia. Nie wymagają odkurzania ani czyszczenia za pomocą specjalistycznych sprzętów.

Jednak postawienie nagiej stopy na zimnej podłodze nie należy do przyjemności. Dlatego nawet jeśli zdecydujesz się na panele, warto też rozważyć umieszczenie bezpośrednio przy łóżku choćby niewielkiego dywanika.