O tym, że Francuzi lubią ciastka wiemy już od Marii Antoniny, która chciała nimi nakarmić swój lud, gdy zabrakło mu chleba. Ten niezbyt chlubny, historyczny fakt pokazuje tylko, jak ważne były słodkości na francuskim dworze i to, że Francja może poszczycić się kilkoma rodzajami wypieków czy deserów znanych na całym świecie.

Oprócz ciastek, z pewnością kruchych wykonanych z e specjalnego rodzaju ciasta, zwanego na świecie francuskim mamy także inne wypieki. Są to choćby ciasteczka zwane magdalenkami.

pop tarts ozdobne serwetki z logo tom-pak.pl

Znane są one nam przede wszystkim z literatury. Moczona w lipowej herbacie magdalenka, która pojawiła się w „W poszukiwaniu straconego czasu” jest jednym z ważniejszych kulinarnych i literackich symboli.

Wielu wielbicieli Prousta spróbowało jej nie tylko ze względu na jej smak, ale i znaczenie. Oczywiście Francuzi, jak i inni Europejczycy, jedzą także torty.

Te eleganckie, wspaniałe ciasta pieczone przez francuskich cukierników to coś, czego każdy choć przynajmniej raz w życiu powinien spróbować. Bowiem zrobienie prawdziwego, smacznego tortu wcale nie jest proste.